Okładka pracy magisterskiej. Czy wiesz, że…
Okładka pracy magisterskiej pełni znacznie poważniejsze funkcje, niż to się większości z Was wydaje. Może być wykonana w różnych technikach, co wpływa na efekt finalny oraz oczywiście na koszty oprawienia pracy. Sprawdź, dlaczego okładka pracy magisterskiej jest tak ważna i co warto wiedzieć na jej temat.
Spis treści:
- Jaką funkcję pełni okładka pracy dyplomowej?
- Miękka oprawa kanałowa prac
- Twarda oprawa pracy dyplomowej
- Kolory opraw prac dyplomowych: 10 najpopularniejszych okładek.
- Ile kosztuje okładka pracy dyplomowej?
- Druk i oprawa pracy dyplomowej w Katowicach
Jeżeli piszesz pracę magisterską, licencjacką lub jakąkolwiek inną dyplomową, prędzej czy później staniesz przed koniecznością jej oprawienia. Do wyboru masz co najmniej dwie najpopularniejsze techniki, ale pamiętaj, że okładka pracy magisterskiej pełni nie tylko funkcję praktyczną. Dowiedz się więcej na ten temat.
Jaką funkcję pełni okładka pracy dyplomowej?
To oczywiste, że podstawową funkcją okładek pracy dyplomowej jest zespolenie kartek z jej treścią i zabezpieczenie ich przed zniszczeniem. Dzięki temu otrzymuje się dzieło, które łatwo i wygodnie można czytać lub przeglądać nawet po kilkudziesięciu latach od jego premiery. Można w ten sposób zabezpieczyć prace dyplomowe o objętości od kilkudziesięciu do nawet kilkuset stron.
Okazuje się jednak, że okładka pracy magisterskiej pełni również inne funkcje, z której najważniejszą jest nadanie dziełu odpowiedniego wyglądu. Niezależenie od tematu i poziomu merytorycznego pracy zaliczeniowej będzie prezentowała się ona najlepiej w twardej oprawie, którą dodatkowo można spersonalizować. Już na pierwszy rzut oka takie dzieło sprawia wrażenie profesjonalnego.
Co więcej, wiele uczelni wyraźnie zaznacza w wymaganiach prac zaliczeniowych, że muszą one być oprawione w trwałe okładki, nierzadko również w odpowiednich kolorach. Między innymi właśnie dlatego do oprawiania poważnych prac takich, jak inżynierska czy magisterska nie stosuje się popularnego termobindowania, ale twarde lub (rzadziej) miękkie oprawy prac. Sprawdź czym różnią się te techniki i do czego się je stosuje.
Miękka oprawa kanałowa prac
Miękka oprawa kanałowa pracy składa się z grzbietu, do którego wsuwa się kartki papieru oraz najczęściej przeźroczystej oprawki przedniej i tekturowej tylnej. Oprawę zakłada się przez jej zaciśnięcie na kartkach. Dostępne są różne kolory grzbietów i tylnej okładki, a najważniejszą zaletą tej techniki oprawiania prac jest jej stosunkowo niska cena oraz możliwość dołożenia dodatkowych stron lub ich usunięcia. Podczas tych operacji może jednak dojść do uszkodzenia zawartości pracy.
Miękkie oprawy prac często wybierane są zamiast termobindowania. Nadają się idealnie do oprawiania:
- prac zaliczeniowych,
- streszczeń i opracowań,
- raportów i sprawozdań,
- wyników badań.
Twarda oprawa pracy dyplomowej
Do oprawy poważniejszych dzieł bardziej nadają się jednak twarde oprawy prac dyplomowych. Zbudowane są z grzbietu oraz twardych okładek, powlekanych tworzywem skóropodobnym, które może występować w wielu kolorach. Twarde oprawy pracy dyplomowej mogą posiadać standardowy tytuł (np. „Praca magisterska”) lub spersonalizowane napisy. Dzięki tej drugiej opcji na oprawie Twojej pracy dyplomowej może znaleźć się wytłoczony jej tytuł, logo uczelni, Twoje nazwisko lub numer indeksu.
W praktyce twarde okładki pracy magisterskiej nadają dziełu najbardziej profesjonalny wygląd. Szczególnie wtedy, gdy zawierają zindywidualizowane napisy. Twarde oprawy stosuje się między innymi do prac:
- magisterskich,
- licencjackich,
- doktoranckich,
- inżynierskich.
Kolory opraw prac dyplomowych: 10 najpopularniejszych okładek.
Warto wiedzieć, że klasyczne kolory opraw prac dyplomowych wcale nie są jedynymi w naszej ofercie. Jeszcze do niedawna najpopularniejsze były okładki pracy magisterskiej w kolorze czarnym, ciemnoniebieskim i bordowym ze złotymi napisami. Obecnie w naszej ofercie znajdziesz aż 10 kolorów opraw.
Nawet jeżeli Twoja uczelnia nie przyjmie pracy z oprawą w kolorze innymi, niż np. czarny, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś swój egzemplarz dzieła oprawił w różowe okładki. Oferujemy”
- miętowe oprawy pracy,
- fioletowe okładki pracy dyplomowej,
- różowe oprawy pracy,
- oprawa pracy w kolorze niebieskim,
- granatowe twarde oprawy,
- bordową oprawę pracy magisterskiej lub dyplomowej,
- czerwone okładki,
- zieloną oprawę Twojej pracy dyplomowej,
- klasyczną czarną oprawę pracy dyplomowej.
- unikatową beżowa okładkę dla pracy zaliczeniowej.
Ile kosztuje okładka pracy dyplomowej?
Cena oprawy pracy dyplomowej nie jest wygórowana. Zwykle zawiera koszt samej oprawy oraz robocizny. Z tego powodu jest większa w przypadku opraw personalizowanych. Również czasy realizacji tego typu zamówień z reguły są dłuższe. Wykorzystanie opraw standardowych umożliwia wykonanie zlecenia nawet w ciągu kilku godzin.
Koszty oprawiania pracy dyplomowych wraz z robocizną wyglądają następująco:
- Miękka oprawa kanałowa – 15 zł
- Twarda oprawa kanałowa z napisem lub bez – 25 zł
- Twarda oprawa kanałowa (kolory premium) – 45 zł
- Twarda oprawa kanałowa (spersonalizowane napisy) – 65 zł
Ceny czasami się zmieniają, dlatego warto sprawdzać aktualny cennik oprawiania prac dyplomowych w Katowicach.
Wydrukowaliśmy na
naszym firmowym blogu
Na naszym blogu znajdziesz branżowe wpisy, poradniki i ciekawostki, dotyczące usług ksero, drukarni on line oraz całej oferty Drukorza. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.