Laminowanie

Laminowanie dokumentów oraz innych wydruków

Laminujemy dowolne dokumenty, świadectwa, certyfikaty oraz inne materiały reklamowe o maksymalnym formacie A3. Stosujemy markową transparentną folię o zwiększonej wytrzymałości mechanicznej. 

  • laminowanie na gorąco 
  • maksymalny format A3
  • skuteczna ochrona dokumentów przed zabrudzeniem
_DSC3683

Laminowanie dokumentów - cennik usług

Format

Ilość stron

Cena

A5

do 30

2.00 zł

 

od 30

1.50 zł

A4

do 30

2.50 zł

 

od 30

2.00 zł

A3

do 30

4.00 zł

 

od 30

3.00 zł

 

Odbierz Twoje zalaminowane dokumenty w naszym punkcie przy ul. Stawowej 8 w Katowicach. Zapraszamy!

Fakty o laminowaniu dokumentów

Chcesz zabezpieczyć dokumenty przed zniszczeniem, a może ochronić je przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych? Laminowanie może okazać się skuteczną metodą, która przedłuży życie wielu cennych dla nas materiałów. Na czym polega ta metoda i o czym warto pamiętać?

Na czym polega laminowanie?

Nazwa pochodzi od słowa – lamina – oznaczającego cienką warstwę. Laminowanie jest procesem polegającym powlekaniu materiału, który chcemy zabezpieczyć, specjalistyczną folią. Powłoka ochronna, która powstaje dzięki wykorzystaniu tej metody jest cienka. Dzięki czemu nie wpływa na czytelność druku, a jednocześnie skutecznie chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi, zabrudzeniami oraz wilgocią. Laminowanie Katowice jest tanią metodą. Często wykorzystywaną w zakładach pracy, instytucjach publicznych oraz różnego rodzaju instytucjach edukacyjnych.

W jakim celu laminuje się dokumenty?

Laminat poprawia estetykę dokumentów, pełniąc zarazem funkcję ochronną. Dzięki takiej oprawie mamy pewność, że zabezpieczony materiał nie zniszczy się z upływem czasu. Dodatkowo jest chroniony przed kurzem i zabrudzeniami oraz odporny na działanie czynników zewnętrznych, jak wilgoć. Laminowanie chroni również przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Jakie materiały można zalaminować?

Współczesna technologia pozwala na laminowanie wielu materiałów w przeróżnych formatach. Metoda nadaje się nie tylko do zabezpieczenia dokumentów i fotografii, ale również wizytówek certyfikatów czy dyplomów. W branży gastronomicznej świetnie sprawdzi się wykorzystana do stworzenia trwałego menu odpornego na plamy i zabrudzenia. 

 

Laminowanie Katowice jest często wykorzystywane do produkcji materiałów reklamowych takich, jak plakaty czy ulotki. Specjalistyczna folia do laminacji występuje zarówno w wersji błyszczącej, satynowej, jak i matowej. 

Gdzie laminować dokumenty?

Mieszkasz w Katowicach? Znajdziesz tu wyspecjalizowane firmy, z których usług warto skorzystać. Dzięki profesjonalnemu wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii, uzyskamy wytrzymałe i długotrwałe laminowanie Katowice mają bogatą ofertę specjalistów, którym warto powierzyć dokumenty niezależnie od ich ilości.

Wady laminowania

Problematyczny okazać się może fakt, że laminowanie jest procesem nieodwracalnym. Nie można pozbyć się folii ochronnej, nie niszcząc dokumentu lub grafiki. Nie zawsze da się użyć laminatora, jeśli format przekracza parametry maszyny, pozostaje tylko ręczna laminacja. Nie warto się za to brać samodzielnie – lepiej pozostawić ten trudny proces w rękach specjalistów.

Podsumowanie

Laminowanie może znacząco wydłużyć trwałość dowolnego wydruku. Powierzchnia utrwalona w taki sposób znajdzie ogromne zastosowanie w wielu dziedzinach. Dzięki niskim kosztom usługi zyskujemy niesamowicie estetyczne rezultaty. Różnorodność wykończeń, jaką oferuje folia do laminacji, ułatwia dopasowanie tego surowca do potrzeb użytkownika.