Skanowanie

Dla Ciebie: profesjonalne skanowanie w Katowicach

Najczęściej skanujemy dokumenty, zdjęcia, projekty graficzne, projekty architektoniczne. Cyfrowy plik zapisywany jest w formacie pdf, jpg lub tiff. Możemy skopiować go na zewnętrzny nośnik, albo wysłać mailem.  

 • do maksymalnego formatu A0
 • maksymalna rozdzielczość 600 x 600
 • nawet 20 gr za stronę przy większych zamówieniach
usługi skanowania w centrum Katowic

Ile kosztuje skanowanie Katowice?

FormatIlość stronCena
A4do 101.00 zł
 od 10 0.50 zł
A3do 102.00 zł
 od 10 1.00 zł

Ceny skanowania wielkoformatowego

FormatRodzajCena
Skan A2czarno-biały4.00 zł
Skan A2kolor 4.50 zł
Skan A1czarno-biały7.00 zł
Skan A1kolor8.50 zł
Skan A0 czarno-biały9.00 zł
Skan A0kolor14.50 zł

Odbierz swoje wydruki i kserokopie w naszym punkcie przy ul. Stawowej 8 w Katowicach. Zapraszamy!

Wydrukowaliśmy na
naszym firmowym blogu

Na naszym blogu znajdziesz branżowe wpisy, poradniki i ciekawostki, dotyczące usług ksero, drukarni on line oraz całej oferty Drukorza. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Prace dyplomowe. Oprawa i drukowanie.

Prace dyplomowe. Oprawa i drukowanie. Oprawa i drukowanie prac dyplomowych to usługi, które powinien wykonać specjalista. Od jego doświadczenia zależy...
Czytaj dalej

Nowość: druk wielkoformatowy w Drukorzu

Nowość: druk wielkoformatowy w Drukorzu Druk wielkoformatowy w Katowicach wygodnie zrealizujesz w naszym punkcie w centrum miasta. Co więcej, usługę...
Czytaj dalej

Drukarnia Katowice – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Drukarnia Katowice - na co zwrócić uwagę przy jej wyborze? Drukarni w Katowicach jest kilkanaście, więc na brak ofert nie...
Czytaj dalej

Ksero Katowice. To powinieneś o nim wiedzieć.

Ksero Katowice. To powinieneś o nim wiedzieć. Ksero Katowice to usługa, która cieszy się niesłabnącą popularnością. Coraz więcej osób wie...
Czytaj dalej

Profesjonalne skanowanie w Katowicach

Skanowanie okazuje się potrzebne częściej, niż pewnie to sobie wyobrażasz. Pamiętaj jednak, że sekret dobrze wykonanej usługi, jak zwykle tkwi w szczegółach. Dlatego sprawdź, na czym polega skanowanie oraz gdzie w Katowicach zeskanować nie tylko dokumenty?

Spis treści:  

 • Skanowanie – co to jest?
 • Kiedy przydaje się skanowanie?
 • Na co zwrócić uwagę podczas skanowania?
 • Skanowanie Katowice

Skanowaniem zajmujemy się równie profesjonalnie, co drukowaniem i kserowaniem. Usługa jest tania i daje bardzo dobre efekty. Dlatego zamawia ją u nas tak wielu klientów. Poznaj szczegóły tej oferty.

Skanowanie – co to jest?

Najprościej rzecz ujmując skanowanie jest procesem tworzenia cyfrowych kopii wydruku. Innymi słowy za pomocą skanera można przenieść do pamięci komputera lub na nośnik danych zawartość na przykład: 

 • dokumentów, 
 • książek, 
 • broszur, 
 • map, 
 • rysunków, 
 • schematów, 
 • obrazów, 
 • grafik i zdjęć.

Do skanowania niezbędny jest skaner, czyli urządzenie peryferyjne komputera. Skanery mają różne formaty oraz pracują z rozmaitymi rozdzielczościami. Do zastosowań domowych prawdopodobnie wystarczy skaner A4, który pracuje z dokładnością 300 dpi, jednak my używamy bardziej profesjonalnego sprzętu.

Kiedy przydaje się skanowanie?

Bardzo często skanujemy odręczne notatki oraz rysunki dla studentów. Dzięki skanerowi o dużym formacie możemy przenieść do komputera również plany architektoniczne czy rysunki techniczne. Ale klienci zamawiają także skanowanie dokumentów, certyfikatów i dyplomów. 

Odrębną kategorię zawsze stanowiło skanowanie grafik, szczególnie zdjęć. Ta usługa pozwala utworzyć cyfrowy album np. z analogowych fotografii. Cały album albo tylko pojedyncze fotografie można potem udostępniać w internecie członkom rodziny czy pracownikom. 

Na co zwrócić uwagę podczas skanowania?

Podstawowym parametrem, który wpływa na jakość cyfrowych kopii, jest rozdzielczość skanera. Podaje się ją w jednostce dpi, która oznacza liczbę punktów obrazu na cal. Im więcej jest tych punktów, tym ostrzejsza i dokładniejsza jest cyfrowa kopia. Nasz skaner pracuje z rozdzielczością 600 na 600 dpi, która jest odpowiednia nawet do skanowania grafik przeznaczonych do późniejszego wydruku lub dalszej obróbki.

Z oczywistych powodów ważny jest również maksymalny obsługiwany przez skaner format. Ma to szczególne znaczenie wtedy, gdy zeskanować chcesz materiały o większych rozmiarach (np. rysunki techniczne, mapy itp). Nasze urządzenie może skanować nawet w formacie A0, więc bez problemów zaspokaja potrzeby większości klientów. 

Skanowanie Katowice

Skanowanie Katowice zawsze realizujemy w możliwie najkrótszym czasie. Cyfrowe kopie Twoich materiałów możemy zapisać na pendrive lub wysłać na Twojego maila. Dzięki doskonałej ostrości skanów możesz je dowolnie obrabiać, drukować lub po prostu udostępniać innym albo korzystać z nich samemu. Kiedy zależy Ci na miłej obsłudze i profesjonalnie zrealizowanej usłudze, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty na skanowanie Katowice.